Navštivte naši fotogalerii ...
Novinky
Články
Kdo jsme
Dokumenty
Hlavní akce KRPŠ
Výbor KRPŠ
Platba příspěvku KRPŠ
Seznam členů a přispěvovatelů
Fotogalerie
Diskusní fórum
Archiv starších článků
Kontakt
Sponzoři
Doporučené odkazyArchiv starších článků >> Školní akademie 2008 ...


Školní akademie.

Poslední týden v červnu byla tradiční školní akademie. V kině bylo jako každý rok neuvěřitelné dusno. Na úvod zazpívali letošní deváťáci o tom, že lepší než základní škola je škola života. Naprosto souhlasím, a věřím, že ZŠ jim dala pevný základ, na kterém budou „školu života“ budovat.

Hned potom přiběhli ti nejmenší a zatancovali spolu se staršími děvčaty. Krásná ukázka spolupráce 1. a 2. stupně ZŠ. Do pohádky nás vtáhl drak s bolavým zubem. Kouzelník, čarodějnice, vodník, bílá paní ani jiná strašidla mu nedokázala pomoct. Kdo to vyřešil? No přece Kašpárek! Na písničku Holky z naší školky zatancovaly žákyně 4. tř. Hoši je doprovodili na hudební nástroje. Že jsou byšické děti muzikální, potvrdily hned dvakrát. Nejdříve zahrály na flétničky a potom na kytary.
I ti nejstarší diváci se na chvíli vrátili do školy při hodině angličtiny. Žáci 6. třídy si zahráli na učitele a pokusili se obecenstvo naučit refrén anglické písničky „Everybody“. Jak byli úspěšní? Asi třetí opakování zpívala tak půlka sálu.

Kdo nikdy neviděl „Romea a Julii“, měl možnost. Zajímal by mne názor Shakespeara na moderní zpracování v podání žáků 8.A. Mě se představení moc líbilo. Bylo odvážné a neotřelé. Další připomínkou klasiky byla Erbenova Polednice. Tentokrát byli herci z 8.B. V hlavní roli bylo opravdu reálně zahrané dítě a dokonale ztvárněná matka. Mám pocit, že ze současných osmáků by mohli být herci.Takže nejprve Barrandov a potom Hollywood.

Velmi mile mě překvapilo, že tentokrát netancovala pouze děvčata, ale přidali se i hoši. Co jste ještě mohli vidět? Tanec koček, pohádku o ozvěně, zatancovala děvčata ze 7. třídy a nakonec, jako třešnička na dortu – tradiční česká beseda.Než se s diváky rozloučili deváťáci závěrečnou písní, popřála paní ředitelka všem horké prázdniny. Jak moc horko bylo, můžete vidět na 3 snímku od konce ve fotogalerii. Anetce bylo opravdu horko.

Co říct na závěr? Akademie byla velmi vydařená. Potlesk patřil nejen dětem, ale i učitelkám a učitelům. Takže zase za rok.

                                                                                                                      Lucie OrvošováDeveloped & Design by TOPLINE.CZ .